Jastrzębianie Szachowymi Mistrzami Tauron Ligi Szachowej Drużynowych Mistrzostw Śląska – Ekstraliga

Drużyna UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój zwyciężyła w tegorocznych rozgrywkach Tauron Ligi Szachowej Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów Ekstraliga. Drugie miejsce zajęła drużyna Miejski Klub Szachowy w Rybniku, a trzecie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Gratulacje dla zawodników, trenerów oraz opiekunów!

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów rozgrywane są od 1924 roku. Są to najstarsze cyklicznie rozgrywane drużynowe zawody szachowe w Polsce. W zawodach seniorskich swoje mecze rozgrywają zawodnicy bez względu na wiek.
Już od kilku lat najważniejsze szachowe zawody w naszym województwie organizowane są przez Śląski Związek Szachowy na Stadionie Śląskim. Dla zawodników i kibiców, rozgrywki w miejscu tak symbolicznym dla polskiego sportu, mają szczególny wymiar. Ponadto stadion jest obiektem, który posiada bardzo dobre warunki dla szachowych pojedynków. – Doskonała współpraca z zarządem Stadionu Śląskiego oraz Marszałkiem Województwa Śląskiego procentują dynamicznym rozwojem zarówno mistrzostw jak i śląskich szachów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszemu tytularnemu sponsorowi, firmie TAURON, która wspiera nas drugi rok z rzędu. Pozyskanie tak znamienitego mecenasa, jest atutem wysoko pozycjonującym mistrzostwa śląska na szachowej mapie Polski. Do grona naszych przyjaciół z dumą mogę zaliczyć także firmę Mokate. Jej prezes Adam Mokrysz jest wielbicielem królewskiej gry, który doskonale rozumie nasze potrzeby, zawsze wspierając śląskich szachistów – powiedział Andrzej Matusiak.
 Zawody odbywająca się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego