Drużynowe Mistrzostwa Polski – IV Liga Juniorów w Województwie Śląskim.

Wielkie emocje, walka do końca, radość i smutek, a także sportowa rywalizacja. To zdanie najlepiej opisuje to co działo się w końcowej fazie Drużynowych Mistrzostw Polski – IV Liga Juniorów w województwie śląskim. Zawody zostały zorganizowane przez Śląski Związek Szachowy przy współpracy Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju oraz UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój.

Dziękujemy za obecność na zakończeniu, a także przez cały weekend pani Ewie Mentel Dyrektor Szkoły – gospodarza zawodów.
Mistrzem Ligi została drużyna Szach Mat Zabrze, która zgromadziła 12 punktów meczowych i wyprzedziła „małymi punktami” zespół III drużyny UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie. Zespół z Chorzowa zgromadził 11 punktów meczowych.
Najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli 7 z 7:
Maksymilian Janeczek Szach Mat Zabrze, grający na 3 i 4 szachownicy
Emilia Kulik UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój, grająca na 6 szachownicy
Sabina Kotyla LKS Orzeł Kozy, grająca na 6 szachownicy.
Gratulacje dla medalistów oraz wszystkich uczestników.
Drużynowe Mistrzostwa Polski – IV Liga Juniorów 2022 (województwo śląskie) w liczbach:
714 – partii rozegrali uczestnicy zawodów, 42 – rozdane medale, 34 – startujące drużyny, 24 – zdobyte normy na wyższe kategorie szachowe, 14 – godzin spędzonych przy szachownicach, 7 – rund rozegranych w IV Lidze Juniorów,3 lata 265 dni – najmłodszy uczestnik Ligi