Zwycięzcy Tauron Ligi Szachowej Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów – Ekstraligi

Miejski Klub Szachowy w Rybniku najlepszą szachową drużyną w województwie śląskim. Mistrzowska drużyna wygrała wszystkie swoje mecze i tym samym pewnie osiągnęła złoty medal. Warto dodać, że MKSz Rybnik triumfował w tych zawodach w 2018 roku.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Pionier Jastrzębie-Zdrój. Srebrna drużyna wygrała 8 swoich pojedynków i ustąpiła jedynie zawodnikom z Rybnika. Szachiści z Jastrzębia w ostatnich latach nie schodzą z podium Drużynowych Mistrzostw Śląska. (2019 – Mistrzostwo, 2020 – trzecie miejsce, 2021 – drugie miejsce).
Na najniższym stopniu podium stanęła waleczna drużyna Klubu Sportowego „Roszada” Żory. Szachiści z Żor wywalczyli 11 meczowych punktów. Tym samym zawodnicy obronili brązowy medal z zeszłego roku.
Zeszłoroczny Mistrz Śląska KŚ AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach uplasował się na czwartym miejscu.
Pozostałe miejsca:
5. UKS “21 Podlesie”
6. TMS Roszada Gliwice
7. KSz SILESIA Racibórz
8. UKS “Pałac Młodzieży” Katowice
Z najwyższym poziomem rozgrywek pożegnały się drużyny zajmujące 9 i 10 miejsce: UKS Ognisko Rydułtowy oraz RKS “MAT” Ruda Śląska.

Warto tutaj dodać, że najmłodsza drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pałac Młodzieży” Katowice, która według posiadanego rankingu była rozstawiona na ostatnim miejscu, po bardzo dobrej grze utrzymała się w Ekstralidze. Indywidualnie zawodnicy również zdobyli medale na swoich szachownicach.
Kibice przed rozpoczęciem Ligi stawiali, że po Mistrzostwo sięgnie drużyna UKS „21 Podlesie”. Szachiście z Katowic byli rozstawieni z pierwszym numerem startowym. Ostatecznie drużyna wywalczyła „dopiero” piąte miejsce.

✅Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.
✅Stadion Śląski jest współorganizatorem mistrzostw💪
✅Partnerami zawodów są firmy MokateFundusz Górnośląski S.A.Ekoenergia Silesia S.A. Patronat Medialny Dwa Kwadranse, Patronat Radiowy Radio 90