Uroczysta ceremonia otwarcia X Katowickiego Festiwalu Szachowego!

Ceremonia otwarcia X Katowickiego Festiwalu Szachowego. Fot. Anastazja Miketa.
Ceremonia otwarcia X Katowickiego Festiwalu Szachowego. Fot. Anastazja Miketa.

Uroczysta ceremonia otwarcia X Katowickiego Festiwalu Szachowego odbyła się w sobotę 9 września o godzinie 10.50 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli miasta Katowice – Sekretarza Miasta Macieja Stachury, działaczy Śląskiego Związku Szachowego – prezesa Andrzeja Matusiaka, dyrektora Festiwalu Michała Paździory oraz Sekretarza Generalnego FIDE Łukasza Turleja. Na otwarciu pojawiła się również Judit Polgar – najwybitniejsza szachistka w historii, która jest w Katowicach gościem specjalnym Festiwalu.

Zespół Tekla Klebetnica. Fot. Anastazja Miketa.

Na otwarciu podsumowano zakończone wczoraj PGNiG Termika Drużynowy Puchar Polski w Szachach Błyskawicznych, który wygrał zespół gospodarzy Wasko Hetman Katowice. Przed Ceremonią otwarcia zagrał zespół Tekla Klebetnica, a w trakcie Ceremonii Hymn Śląski odegrała Orkiestra Polskiej Grupy Górniczej Kopalni Wujek pod dyrekcją kapelmistrza Mirosława Kaszuby.

Orkiestra Polskiej Grupy Górniczej Kopalni Wujek pod dyrekcją kapelmistrza Mirosława Kaszuby. Fot. Anastazja Miketa.

Oficjalnego rozpoczęcia zawodów dokonał sędzia główny zawodów Michał Wejsig. Po wszystkim zawodnicy udali się do szachownic, aby zmierzyć się ze swoimi rywalami.

Galeria zdjęć z ceremonii dostępna jest tutaj: link

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i samych zwycięstw!

Pozostałe aktualności