Pon - Pt: 16:00 - 18:00

Możliwe godziny spotkań

1 Maja 24, 40-287 Katowice

Siedziba związku

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Po wczorajszym dniu, pełnym szachów błyskawicznych, czas na nieco wolniejsze, aczkolwiek wciąż niesamowicie ekscytujące…szachy szybkie! 910 zawodniczek i zawodników z 37 krajów Europy zagrają w legendarnym Spodku i przez dwa dni będą walczyć o najwyższe laury Mistrzostw Europy
Uroczyste otwarcie rozpoczęło się koncertem Orkiestry górniczej KWK Wujek oraz przemowami naszych gości i partnerów:Dana Reizniece-Ozola (wiceprezydent Europejskiej Unii Szachowe European Chess Union)
Waldemar Bojarun (wiceprezydent miasta Katowice - oficjalny profil miasta)
Andrzej Matusiak (Prezydent Śląskiego Związku Szachowego)
Łukasz Turlej (Sekretarz Generalny FIDE)
“Witamy w Spodku, legendarnym miejscu sportu w Polsce! Dopiero co organizowaliśmy tutaj Mistrzostwa Świata w siatkówce a dziś bardzo się cieszymy, że możemy być gospodarzem imprezy królewskiej gry, szachów. Chciałbym z całego serca podziękować organizatorom za organizację tego wydarzenia i życzyć wszystkim uczestnikom powodzenia.
Mam nadzieję, że po partiach będziecie mieli czas i zwiedzicie nasze piękne miasto. Liczę, że wywieziecie wiele pięknych wspomnień z Europejskiej Stolicy Szachów!” - powitał wszystkich wiceprezydent miasta Katowice, Waldemar Bojarun.
“Jako Europejska Unia Szachowa jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tego wydarzenia. Bardzo się cieszymy, że ta impreza po raz drugi z rzędu organizowana jest w Katowicach, ponieważ poziom organizacji jest na bardzo wysokim poziomie, a atmosfera jest wspaniała! Życzę Wam wszystkim, żebyście mieli piękny czas, aby Wasze partie były inspirujące i abyście wracali do tego szachowego miasta - Katowic!” - dodała Dana Reizniece Ozola, wiceprezydent Europejskiej Unii Szachowej.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie!
Zdjęcia: Rafał Oleksiewicz

Wyszukiwarka artykułów

Polecane sklepy szachowe

Image
Image
Image
Image

Zadanie publiczne "Upowszechnianie kultury fizycznej w 2022 roku" dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Dane kontaktowe

 ul. 1 Maja 24, 40-287 Katowice
 Telefon: +48 506 153 142
 E-mail: szs.kontakt@gmail.com
 NIP: 626-26-33-264

Warto odwiedzić

Nasza misja

Śląski Związek Szachowy został założony w 1924 roku. Nasza misja to rozwój i popularyzacja królewskiej gry oraz koordynacja działań klubów i sekcji szachowych z terenu całego województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem wyczynu sportowego.
© Copyright 2023 Śląski Związek Szachowy. Wdrożenie: Rafał Faron