Vitaliy Bernadskiy zagra na X Katowickim Festiwalu Szachowym!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że na X Katowickim Festiwalu Szachowym, który odbędzie się w dniach 8-10 września 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zagra wybitny ukraiński arcymistrz szachowy – Vitaliy Bernadskiy.

Vitaliy Bernadskiy to utalentowany szachista urodzony 17 listopada 1994 roku na Ukrainie. Jego miłość do szachów rozkwitła w młodym wieku, co zaowocowało imponującą karierą. Arcymistrz Bernadskiy jest znany z niezwykłej dokładności, kreatywności w grze oraz zdolności do zaskakiwania rywali. W 2014 uzyskał tytuł arcymistrza szachowego, a jego obecny ranking wynosi 2524 ELO.

Od 2017 roku regularnie występuje w finałach Mistrzostw Ukrainy, gdzie zajmuje miejsca w pierwszej 10. Najwyższą lokatę – 4 miejsce – uzyskał w 2017 podczas Mistrzostw rozgrywanych w Żytomierzu.

Oprócz tego sukcesu, ma również bogatą karierę międzynarodową. Regularnie bierze udział w wielu turniejach szachowych. W 2011 roku, Bernadskiy wygrał II Brno Open z wynikiem 8.5/9 punktów. W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w Albena Open z notą 8,5/9. W grudniu 2020 roku Bernadskiy wygrał V Vergani Cup.

Vitaliy Bernadskiy. World Team Chess Championship 2022 – Jerozolima. Fot. Mark Livshitz.

W maju 2021 roku wygrał Cattolica Summer Open GM Mix z notą 7/9. W marcu 2022 roku po tie-breaku wygrał turniej Festival Primavera Cattolica z Arsenijem Niestierowem, Marinem Bosiocicem, Eminem Ohanyanem, Evanem Parkiem i Radoslavem Dimitrovem.

Vitaliy Bernadskiy dobrze wspomina ostatnią wizytę w Katowicach

Dwa lata temu Vitaliy Bernadskiy wziął udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych 2021 rozegranych w Katowicach. Ukraiński arcymistrz zajął w nich wysokie 7. miejsce, najwyższe spośród ukraińskich szachistów.

X Katowicki Festiwal Szachowy to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga uczestników z różnych zakątków świata. Ponad 600 graczy podzielonych na kilka grup wiekowych stawi się do rywalizacji na szachownicach. To nie tylko okazja do zmierzenia się z utalentowanymi rywalami, ale także doskonała szansa na naukę i rozwijanie swoich umiejętności szachowych.

Gość Specjalny: Judit Polgar – legenda szachów

Nie tylko Vitaliy Bernadskiy przyciągnie uwagę uczestników festiwalu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Judit Polgar, uważana za najwybitniejszą szachistkę w historii tego sportu. To niezwykła okazja, aby spotkać legendę i poznać jej niezwykłą historię szachową.

Judit Polgar

Najwybitniejsza szachistka w historii szachów – Judit Polgar.

Organizatorzy i atrakcje

X Katowicki Festiwal Szachowy jest organizowany przez Śląski Związek Szachowy oraz Miasto Katowice, co zapewnia doskonałą organizację i profesjonalizm. Na uczestników festiwalu czekają liczne atrakcje, warsztaty szachowe, prelekcje od znakomitych szachistów, stoiska z akcesoriami szachowymi i wiele innych niespodzianek.

Przyjdź i dołącz do świata szachów podczas X Katowickiego Festiwalu Szachowego! To nie tylko rywalizacja, to prawdziwa szachowa uczta dla każdego miłośnika tego wspaniałego sportu. Spotkaj się z arcymistrzem Bernadskim, legendą Judit Polgar i innymi pasjonatami szachów na tym wyjątkowym wydarzeniu! Nie przegap okazji na spotkanie z talentami szachowymi!

Pozostałe aktualności