Organizator X Katowickiego Festiwalu Szachowego przedłużył termin zgłoszeń do 7 września (czwartek) 2023 roku do godziny 12:00. Wszystkich zgłaszających chęć udziału w Festiwalu w ostatnim dniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesyłanie potwierdzeń płatności wpisowego na adres organizatora.

Przypominamy, że wśród uczestników Festiwalu znajdą się m.in.:

Festiwal swoją obecnością uświetni również Judit Polgar

Judit Polgar to najwybitniejsza szachistka w historii tej dyscypliny. W 1996 roku została pierwszą kobietą, która znalazła się wśród 10 najlepszych zawodników świata w rankingu FIDE. Polgar w wieku 17 lat, przekroczyła granicę 2600 punktów ELO. Dziesięć lat później przebiła granicę 2700 punktów ELO, jako pierwsza kobieta na świecie. Tym samym awansowała do elitarnego grona “super-arcymistrzów”.

Jako jedyna kobieta przystąpiła do rywalizacji o szachowe mistrzostwo świata w 2005 r. W swojej bogatej karierze wygrywała na szachownicy m.in. z Borisem Spasskim, Garri Kasparowem czy aktualnie najlepszym szachistą na świecie – Magnusem Carlsenem.

X Katowicki Festiwal Szachowy to jedno z najważniejszych wydarzeń szachowych w Polsce. W programie imprezy znajdą się turnieje szachowe dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania, a także pokazy i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

PGNiG Drużynowy Puchar Polski w ramach Feestiwalu

8 września w ramach X Katowickiego Festiwalu Szachowego odbędzie się również PGNiG Termika Drużynowy Puchar Polski 2023. O zdobycie Pucharu powalczy 9 drużyn m.in. z Katowic, Dębicy, Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Czerwionki-Leszczyny oraz Strzelców Opolskich.

Organizatorami Festiwalu są Śląski Związek Szachowy oraz Miasto Katowice. Partnerami wydarzenia są Miasto Miszkolc, FIDE, Mokate, Pionier Jastrzębie, JZR Sp. z o.o. oraz PGNiG Termika.

Zapraszamy na X Katowicki Festiwal Szachowy!