Podsumowanie wyjazdu do Schengen

Zapraszamy do relacji z wyjazdu do Schengen. Uczestnicy wiele pozwiedzali oraz zagrali silny turniej szachowy.

#Dzień 1: Pierwszego dnia przyjechaliśmy do Trier. Jest to najstarsze miasto Niemiec, które powstało ponad 2000 lat temu. Miasto było jednym z centrów administracyjnych i „podstolic” cesarstwa rzymskiego, miastem rezydencyjnym Konstancjusza I i jego syna Konstantyna Wielkiego. (więcej informacji na temat Trier: link)


Kilka atrakcji z tej wycieczki:
– łaźnie cesarskie /Kaiserthermen
– rynek główny Trier
– sala koronacyjna cesarza Konstantyna /Konstantin Basilika
– dom 3 kroli / Dreikönigenhaus
– Porta Nigra, slynna rzymska brama wjazdowa symbol Trier

Galeria zdjęć z pierwszego dnia

#Dzień 2: Tutaj cały dzień spędziliśmy w Luksemburgu. Zwiedzaliśmy muzea i podziwialiśmy piękne zabytki. Więcej na temat samego Luksemburga: link.

#Dzień 3: Tego dnia po śniadaniu uczestnicy wyruszyli do Belgi (Arlon). Arlon było jedną z pierwszych ofiar niemieckiej inwazji w roku 1914 – 121 mieszkańców zostało straconych 26 sierpnia z rozkazu pułkownika Richarda Karla von Tessmara. Ponownie podczas II wojny światowej okolice Arlon były jednymi z pierwszych zaatakowanych.(więcej ciekawostek: link). Kolejnym punktem wycieczki była Francja – odwiedziliśmy niewielki gminę.(Mont-Saint-Martin (Meurthe i Mozela – więcej informacji: link).
 
Tego samego dnia organizatorzy wraz z osobami towarzyszącymi odwiedzili Ambasadę.
Galeria zdjęć z czwartego dnia
#Dzień 5: Ostatni dzień Naszej wycieczki. Odwiedziliśmy strefę Schengen oraz poznaliśmy jej historię.

Układ Schengen – link
Strefa Schengen – link
 
Cały wyjazd dostarczył nam wielu wspaniałych wrażeń. Dziękujemy Naszym sponsorom za pomoc w jego realizacji (Sponsorzy: https://chesstour.eu/#sponsorzy)