Karta żałobna – Lech Stopa

Gliwickie środowisko szachowe, w ostatnich dniach, poniosło ogromną stratę – z wielkim żalem zawiadamiamy, że 29.08.br. przeżywszy 85 lat zmarł Lech STOPA,

– kandydat na mistrza krajowego

– instruktor i działacz szachowy.

Zmarły był czołowym szachistą Śląska w okresie od połowy lat pięćdziesiątych do roku 1980 ubiegłego wieku, kiedy to zawiesił karierę sportową.
            Do szczególnych osiągnięć sportowych zmarłego należy zaliczyć znaczący wkład w wynik drużyny AZS Gliwice, zdobywcy złotego medalu Mistrzostw Polski w roku 1955 i Pucharu Sześciolecia. Szczególnie wysoko należy ocenić wynik Lecha Stopy w roku 1967 kiedy w Drużynowych Mistrzostwach Polski w składzie Gliwickiego Klubu Sportowego” Piast” uzyskał najlepszy wynik na swojej szachownicy.

            Lech Stopa był cenionym instruktorem szachowym, który wychował i wyszkolił znaczną grupę szachistów, którzy odgrywali znaczącą rolę w rozgrywkach ogólnopolskich.

            Nie do przecenia są także zasługi Lecha Stopy jako działacza szachowego będącego kierownikiem sekcji szachowej i współorganizatora imprez szachowych o charakterze klubowym, miejskim i ogólnopolskim.

            Cześć Jego Pamięci !