• Śląski Związek Szachowy w Katowicach
02 czerwiec

Alojzy Płonka

Napisał 

W dniu 6 września 2010 zmarł ALOJZY PŁONKA - chorzowski szachista, sędzia, śląski działacz szachowy, prezes Śląskiego Związku Szachowego w latach 1973-80.

"Pana Alojzego poznałem osobiście w 1975r.kiedy rejestrowałem nowo powstały klub HetMaN Szopienice. Był trochę zaskoczony, że w Katowicach powstał następny klub szachowy obok takich potentatów jak Kolejarz, Start, GKS czy Słowian, Podlesianka, Kleofas. Jednak zarazem zadowolony nie tylko z powstałego klubu ale przede wszystkim z młodego kierownictwa (mieliśmy wtenczas nieco ponad 20 lat). Skierował do mnie takie słowa "no śpiku pokosz teraz co potrafisz,a jak ci bydzie ciynszko to przyjdź do nos my ci pomogymy." Podpowiadał jak prowadzić klub ale i wymagał rzetelności. Opieprzył ale i ciepnył wicym. Za swojej prezesury prowadził Związek "twardą ręką" a pomimo tego nie znam takich osób, którzy mieliby o to pretensje. Pan Alojzy był dużej postury i takie miał również serce do szachów."

Panie Prezesie, zawsze będzie Pan z nami
Klimczok Krystian

Czytany 991 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 maj 2016 22:21
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dane kontaktowe

Śląski Związek Szachowy

ul. Kossaka 23, 41-803 Zabrze

Tel: +48 506-153-142

Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza misja

Śląski Związek Szachowy został założony w 1924 roku. Nasza misja to rozwój i popularyzacja królewskiej gry oraz   koordynacja   działań  klubów  i  sekcji  szachowych z terenu całego województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem wyczynu sportowego.