• Śląski Związek Szachowy w Katowicach
15 wrzesień

Srebro na Olimpiadzie w Baku!!

Ogromnym sukcesem polskich szachów zakończyła się Olimpiada Szachowa w Baku - nasze panie po fantastycznej walce wywalczyły srebrne medale! Bardzo cieszy nas fakt, że w reprezentacji było kilka śląkich akcentów: Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik), oprócz medalu drużynowego, zawiesiła na szyj również indywiduany krążęk (również srebrny, na III szachownicy). Liderką drużyny była pochodząca z Rybnika Monika Soćko. Duży wkład w sukces miały wszystkie reprezentantki, czyli również: Jolanta Zawadzka, Klaudia Kulon (brąż na IV szachownicy), oraz debiutująca na tak wielkiej imprezie Mariola Woźniak (imponujący wynik 6/6). Trenerem drużyny był Marek Matlak.

Drużyna panów po złym starcie rozegrała świetną końcówkę turnieju, co pozwoliło zająć bardzo dobre, VII miejsce. W drużynie grali: Radosław Wojtaszek (KSz Hetman Katowice), Jan-Krzysztof Duda, Mateusz Bartel, Kacper Piorun, Dariusz Świercz(pochodzący z Tarnowskich Gór). Trerem drużyny był Bartosz Soćko (KSz Hetman Katowice).

Gratulujemy!

Kierownikiem całej reprezentacji był Łukasz Turlej, członek zarządu Śląskiego Związku Szachowego!

strona zawodów

Dane kontaktowe

Śląski Związek Szachowy

ul. Kossaka 23, 41-803 Zabrze

Tel: +48 506-153-142

Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza misja

Śląski Związek Szachowy został założony w 1924 roku. Nasza misja to rozwój i popularyzacja królewskiej gry oraz   koordynacja   działań  klubów  i  sekcji  szachowych z terenu całego województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem wyczynu sportowego.