• Śląski Związek Szachowy w Katowicach
22 grudzień

Mistrzostwa Europy

W dniach 13-15 grudnia 2013r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła dwukrotnie GM Monika Soćko (KSz Hetman Katowice). Dwukrotnie na drugim miejscu plasowała się WGM Karina Szczepkowska - Horowska (MKSz Rybnik). Bardzo dobrze w turnieju błyskawicznym zaprezentowali się nasi juniorzy. Kamil Kozioł (MKSz Rybnik) zdobył brązowy medal, a Szymon Walter (UKS 21 Podlesie) był czwarty. Na podium Mistrzostw Europy w Szachach Błyskawicznych stanął Bartosz Soćko (KSz Hetman Katowice), który zdobył brązowy medal. Soćko był również najlepszym z Polaków w szachach szybkich, w których zajął VII lokatę.

chessarbiter-icon - European Rapid Chess Championship 2013

chessarbiter-icon - European Blitz Chess Championship 2013

Dane kontaktowe

Śląski Związek Szachowy

ul. Kossaka 23, 41-803 Zabrze

Tel: +48 506-153-142

Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza misja

Śląski Związek Szachowy został założony w 1924 roku. Nasza misja to rozwój i popularyzacja królewskiej gry oraz   koordynacja   działań  klubów  i  sekcji  szachowych z terenu całego województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem wyczynu sportowego.