Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Po wczorajszym dniu, pełnym szachów błyskawicznych, czas na nieco wolniejsze, aczkolwiek wciąż niesamowicie ekscytujące…szachy szybkie! 910 zawodniczek i zawodników z 37 krajów Europy zagrają w legendarnym Spodku i przez dwa dni będą walczyć o najwyższe laury Mistrzostw Europy Uroczyste otwarcie rozpoczęło się koncertem Orkiestry górniczej KWK Wujek oraz przemowami naszych gości i partnerów: Dana Reizniece-Ozola (wiceprezydent Europejskiej Unii Szachowe European Chess Union)

Waldemar Bojarun (wiceprezydent miasta Katowice – oficjalny profil miasta)
Andrzej Matusiak (Prezydent Śląskiego Związku Szachowego)
Łukasz Turlej (Sekretarz Generalny FIDE)
 
“Witamy w Spodku, legendarnym miejscu sportu w Polsce! Dopiero co organizowaliśmy tutaj Mistrzostwa Świata w siatkówce a dziś bardzo się cieszymy, że możemy być gospodarzem imprezy królewskiej gry, szachów. Chciałbym z całego serca podziękować organizatorom za organizację tego wydarzenia i życzyć wszystkim uczestnikom powodzenia.
Mam nadzieję, że po partiach będziecie mieli czas i zwiedzicie nasze piękne miasto. Liczę, że wywieziecie wiele pięknych wspomnień z Europejskiej Stolicy Szachów!” – powitał wszystkich wiceprezydent miasta Katowice, Waldemar Bojarun.
“Jako Europejska Unia Szachowa jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tego wydarzenia. Bardzo się cieszymy, że ta impreza po raz drugi z rzędu organizowana jest w Katowicach, ponieważ poziom organizacji jest na bardzo wysokim poziomie, a atmosfera jest wspaniała! Życzę Wam wszystkim, żebyście mieli piękny czas, aby Wasze partie były inspirujące i abyście wracali do tego szachowego miasta – Katowic!” – dodała Dana Reizniece Ozola, wiceprezydent Europejskiej Unii Szachowej.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie!
Zdjęcia: Rafał Oleksiewicz